Bezpečnostní dveře, mříže, kovaní > Aktuality > ČIPY nebo KLÍČE? Výhody čipového systému oproti klíčům

ČIPY nebo KLÍČE? Výhody čipového systému oproti klíčům

Čipové zámky se poslední dobou těší čím dál větší oblibě, oproti systémům klíčovým, ale zdaleka to není jen kvůli pohodlí, i když „pípnout“ čipem je samozřejmě možná o 2 vteřiny rychlejší, než otočit klíčem 😊

Hlavní výhody ale spočívají v něčem jiném:

1. Bezpečí

Samotný čipový zámek je vždy spjatý s instalací samozamykacího zámku s vnitřní panikovou funkcí. V praxi to znamená to, že při každém zavření dveří, které je docíleno instalací samozavírače, se zámek automaticky zamkne, a to v jednom nebo třech bodech. Odpadá tím neustálá starost, zda za sebou lidé zamykají nebo ne. A co si budeme povídat, většinou nezamykají.. Z vnitřní strany, ve směru z domu ven, se naopak zámek odemkne pouhým stisknutím kliky (bez použití klíče nebo čipu) a je teda umožněn bezpečný a hlavně rychlý únik při případném požáru nebo jiném nebezpečí.

2. Naprostá kontrola nad čipy v oběhu = „vím, kdo mi chodí po domě

Naše čipy MiFare 4K pracují na frekvenci 13,56 MHz a jsou nekopírovatelné. Přidělání nového čipu je možné jen a pouze u nás, a jen předem určené osobě, která má na starosti distribuci čipů. Pozor na levné čipové systémy na frekvenci 125 KHz, které se dají běžně duplikovat u zámečníků!

3. Snadné a rychlé řešení pří ztrátě čipu

Každý čip má své unikátní číslo. Při nahlášení ztraceného čipu vydáme obratem nový, který pouhým přiložením ke čtečce ten určený ztracený čip vymaže. Tudíž  se případný nálezce ztraceného čipu se do domu nedostane. Taktéž se tím vyřeší častý problém, kdy nájemník nahlásí ztracený čip, ale přitom ho jen dal své tetičce, strýčkovi či kamarádovi. Tím se logicky vracíme k bodu 2., a to sice absolutní kontrola nad čipy v oběhu = „vím, kdo mi chodí po domě“.

4. Žádné drátování

Pokud nemáte možnost nebo jednoduše nechcete řešit napájení zámků, zajišťovat zdroj a případně i zálohu, kdyby vypadl proud, dají se s výhodou použít bateriové čipové zámky. Není potřeba žádná kabeláž a baterie s jednoduše po upozornění na pokles dají vyměnit. Pokud nechcete mít žádné starosti, rádi se vám o baterie postaráme 1x ročně, aktualizujeme SW a případně vše seřídíme, bude-li třeba.


Čipový systém SMARTair má široké spektrum možností a variant a dá se nainstalovat prakticky na jakékoliv dveře. Neváhejte se na nás obrátit v případě zájmu, rádi poradíme.

Více o čipovém systému SMARTair

KONZULTACE ZDARMA

  Pošlete nám své telefonní číslo, zavoláme ještě dnes nebo zítra (technik volá ve všední dny 9 - 17)

  Kompletní katalog KAVAN

  Stáhněte si náš kompletní katalog ve formátu PDF (velikost 13 MB). Mějte jej kdykoliv a kdekoliv k nahlédnutí.

  Stáhnout
  Technická řešení a případové studie

  Zde se můžete podívat na navržená technická řešení či případové studie a návrhy našim zákazníkům.

  Více informací
  Český výrobek
  YouTube kanál KAVAN

  Youtube

  Rady a tipy na blogu Kavan

  Youtube

  Likvidujeme ekologicky

  Kontaktní formulář

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a zasíláním novinek od firmy KAVAN s.r.o. Údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně. Více zde.