Bezpečnostní dveře, mříže, kovaní > NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Možné jen chcete, ale možná prostě musíte řešit otázku, jak vybrat bezpečnostní dveře nebo zabezpečit svůj majetek. Proč? Třeba proto, že už se vás někdo pokusil vykrást a vy už se doma necítíte tak bezpečně jako dřív. Taková je naše zkušenost, bohužel… Zjistěte si vše podstatné, než si vyberete.

Nejčastější otázky okolo zabezpečení dveří vybral a sestavil přímo majitel, Milan Kavan. Pokud se chcete na něco zeptat, pište na kavan@kavan.cz nebo nám zavolejte.


Čerpáme z více než dvaceti let zkušeností, vybrali jsme nejčastější věci, které vás zajímají.


1. Jak vybrat bezpečnostní dveře?

Těžkopádné a ošklivé dveře už jen tak v nabídce nenajdete, přesto je někdy složité vyznat se v tom, jaký materiál vybrat. Možná si říkáte, že pořádné dveře mají být ze dřeva… Je to trochu jinak. Jak vysvětlujeme zákazníkům, nejspolehlivější jsou celokovové.

2. Jaký materiál zvolit? Kovové, dřevěné nebo dokonce polystyrénové?

Celokovové dveře

Nejlepší volba. Jinou ani nenabízíme. Ocel je ocel a jen nosnost těchto dveří je několikanásobně větší než u dřevěných rámů. Jsou odolné proti páčení, které je nejčastějším způsobem (95 %) , jak se zloději pokoušejí dostat přes dveře. „Ani ne vytlačením, prostě se dveře páčí.“


Tip:  I bez zesílené zárubně můžete použít dveře, které mají více uzamykacích bodů (volba je možná mezi 11ti až 19ti body)


Bezpečnostní dřevěné dveře – nedoporučujeme

„Běžné dřevěné dveře mají smrkový rám a tam se kovové prvky vytrhnou. Zloděj vyštípe smrk, vyštípe zámek a bezpečnostní prvky z křídla. Pak existují i bezpečnostní dveře, které jsou z dřevěného rámu. Také nemají tak dobrou nosnost, jako ocelové.“

Polystyrenové bezpečnostní dveře – nedoporučujeme

Ano, i takové dveře se dají zařadit mezi bezpečnostní. My je ale nenabízíme. Jádro těchto dveří je polystyrenové. „Splním těsně normu, ale v praxi potom jezdíme a vyměňujeme je, protože jsou velmi často překonány. Majitelé si pak, pozdě, nechávají instalovat celokovové bezpečnostní dveře. Moc tím tedy neušetřili,“ vzkazuje Milan Kavan.


Otázka: „Nejsou kovové dveře nevzhledné?“ Naše odpověď: Nejsou. Stačí se podívat do ukázky realizací >>


3. Jak se postupuje v případě zabezpečení stávajících dveří?

Ideální je následující postup:
a) konzultace s technikem po telefonu (zdarma)
b) výběr bezpečnostních dveří (zdarma)
c) příjezd technika a zaměření  (zdarma)
d) cenová kalkulace  (zdarma)
e)  montáž dveří (platíte)

4. Budu potřebovat nové zárubně?

Ne nutně. Není nezbytné za každou cenu měnit zárubně za nové. Je dobré nejdříve popřemýšlet nad zárubněmi dveří – jestli jsou dostatečně kvalitní, ale dřív než se pustíte do úprav, je nejjednodušší cesta nám zavolat a nechat si poradit.


Doporučení: „Kdo montuje, ten měří.“ A skutečně se to vyplatí, byť u vás bylo více lidí, nebo jste si dveře změřili sami.


Návštěva technika by měla být (a v našem případě vždy je) zadarmo, i když se třeba nakonec nerozhodnete nabídku využít. Zlobit se nebudeme.

Tip: Zajímavou variantou místo výměny zárubní, je použít dveře Kavan Mul-T-Lock, protože ty mají 11 bezpečnostní bodů. Nabízíme k nim navíc kování zadarmo a záruku na zámek 10 let. Více o dveřích >>

Možná už u vás bylo více techniků, kteří dveře zaměřili a máte pocit, že opakovat to by bylo zbytečné. Držíme se zásady, že ten, kdo montuje, ten také měří. Nejhorší je zjistit něco pozdě.

5. Co je to bezpečnostní třída?

Na toto téma najdete na webu Kavan celý článek. Tady >>. Ve zkratce: Je celkem 6 bezpečnostních tříd, dveře najdete nejčastěji ve třídách 2, 3 a 4. Dříve se značilo zkratkou BT, dnes také RC. Stupeň udává, co dveře vydrží. Tedy v 1. bezpečnostní třídě (RC1) odolají příležitostnému zloději (do dveří zkrátka nestačí kopnout). V RC2 odolají nepříliš zkušenému zloději s nářadím, který nechce způsobit hluk. RC3 už zkušenějšímu zloději s dlouhým páčidlem a dalšími „pomůckami“. A tak to jde dál. K tomu, aby dveře splňovaly bezpečnostní normu, musí výrobce projít certifikací a testováním. Jak vybrat bezpečnostní dveře se dozvíte i při pročtení článku. Tady >>

6. Lze zabezpečit balkonové dveře?

Ano. Byť se nevyrábějí přímo bezpečnostní balkonové dveře, doporučujeme zabezpečení balkonových dveří okenním zámkem, který je k tomu přímo navržený. Jedná se o zámky na okna od firmy ABUS a máme jich hned celou řadu.
Podívejte se na nabídku >>

dverni-zab

7. Proč nevidím na webu ceny?

Velmi častá otázka, na kterou vždy odpovídáme stejně. Není to proto, že bychom měli tak vysoké ceny, že se za ně stydíme. Spíš naopak. Ale skutečně ze zkušenosti – nejen našich, ale i zákazníků, kteří přišli od konkurence, víme, že je potřeba sestavit kalkulaci na míru poptávky. Cena dveří se skutečně odvíjí od zvolené bezpečnostní třídy, typu instalace (nové nebo stávající) a také od individuálních potřeb. Kalkulace je vždy zadarmo. Nebojte se kontaktovat nás >>

P.S. Co je pro naši práci důležité… (z firemní nástěnky)

 

hodnoty-firmy-kavan

KONZULTACE ZDARMA

  Pošlete nám své telefonní číslo, zavoláme ještě dnes nebo zítra (technik volá ve všední dny 9 - 17)

  Kompletní katalog KAVAN

  Stáhněte si náš kompletní katalog ve formátu PDF (velikost 13 MB). Mějte jej kdykoliv a kdekoliv k nahlédnutí.

  Stáhnout
  Technická řešení a případové studie

  Zde se můžete podívat na navržená technická řešení či případové studie a návrhy našim zákazníkům.

  Více informací
  Český výrobek
  YouTube kanál KAVAN

  Youtube

  Rady a tipy na blogu Kavan

  Youtube

  Likvidujeme ekologicky

  Kontaktní formulář

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a zasíláním novinek od firmy KAVAN s.r.o. Údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně. Více zde.