Bezpečnostní dveře, mříže, kovaní > Aktuality > Jak zabránit profukování a protékání vody pod dveřmi?

Jak zabránit profukování a protékání vody pod dveřmi?

Při návštěvách zákazníků narážíme na různé požadavky a jednou ze služeb, kterou nabízíme, je umístění prahu, který odvede dešťovou vodu. To abyste nebyli nepříjemně překvapení, když se například vrátíte z dovolené a budete mít vodu v předsíni.

Zabránit profukování pod dveřmi je jistě něco, co šetří vaše zdraví, peněženku a ve výsledku i vaše nervy. Víme, jak vaše ocelové bezpečnostní dveře dovybavit proti nežádoucím efektům přírodních živlů. Možností, jak utěsnit dveře, je celá řada. Pokud se chcete vyhnout těsnícím systémům, nabízíme v tomto článku řešení utěsnění prostřednictvím dorazu.

Varianta s dubovým prahem

Pokud máte například dubový nebo i jiný dřevěný práh, pak je možné využít montáž dodatečné hliníkové lišty s odtokem přímo na něj. Princip popisujeme na obrázku. V tomto případě se jedná o dveře s prodlouženou vnitřní deskou.

Dveře bez prahu

Když z nějakého důvodu nemáte dřevěný práh, a potřebujete například zajistit bezbariérový přístup (ten pro vaši představu může být vysoký maximálně 20 mm), existuje také řešení, které je překvapivě snadné. Dá se využít hliníkový práh, který odvádí dešťovou vodu, s montáží přímo na podlahu.

Bezprahové řešení č. 2

Pro ještě větší pohodlí i bezpečnost jsme v tomto případě prováděli zakázku, kde jsme začistili přechody různých typů podlah.Podívejte se na provedení na obrázku:

Skryté kotvení

Poslední varianta, kterou představujeme, je nerezový nebo pozinkovaný práh s integrovaným těsněním a se skrytým kotvením. I ten zabrání spolehlivě profukování, nebo vniknutí dešťové vody do domu.

Opravdu kvalitní provedení práce někdy nepoznáte na první pohled, ale až během používání. Nabízíme prostě skutečnou kvalitu a elegantní, funkční a stále řešení. Ne nějaká laciná šidítka. Aby každé otevření a zavření dveří pro vás byl co nejpříjemnější.

KONZULTACE ZDARMA

  Pošlete nám své telefonní číslo, zavoláme ještě dnes nebo zítra (technik volá ve všední dny 9 - 17)

  Kompletní katalog KAVAN

  Stáhněte si náš kompletní katalog ve formátu PDF (velikost 13 MB). Mějte jej kdykoliv a kdekoliv k nahlédnutí.

  Stáhnout
  Technická řešení a případové studie

  Zde se můžete podívat na navržená technická řešení či případové studie a návrhy našim zákazníkům.

  Více informací
  Český výrobek
  YouTube kanál KAVAN

  Youtube

  Rady a tipy na blogu Kavan

  Youtube

  Likvidujeme ekologicky

  Kontaktní formulář

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a zasíláním novinek od firmy KAVAN s.r.o. Údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně. Více zde.