Bezpečnostní dveře, mříže, kovaní > Aktuality > Jak zabezpečit okna a balkonové dveře?

Jak zabezpečit okna a balkonové dveře?

Stovky vykradených domů v okolí Prahy vyděsily za poslední rok nejednoho člověka. Policie navíc stále nemá jasno v tom, kdo byl pachatel, a vyloučila možnost, že šlo o organizovaný gang. Protože zloději vnikli do domů a bytů nejčastěji přes dveře na terasu nebo balkonové dveře, obrátilo se na nás mnoho lidí, abychom jim pomohli se zabezpečením. Přinášíme proto přehled tipů a možností zabezpečení rodinného domu, abyste věděli, jak vybrat zámek na francouzské okno.

Pokud máte dřevěné, plastové nebo hliníkové francouzské okno a řešíte jeho zabezpečení, pak potřebujete bezpečnostní zámek na okno. Platí, že nejčastěji se dostane pachatel do domu přes nejslabší místo. A tím bývají právě francouzská okna na terase nebo třeba posuvné dveře. Zkušenému zloději stačí k otevření nezabezpečených oken obyčejný šroubovák a za pár vteřin může být uvnitř, jak je vidět na tomto videu.

Základní možnosti zabezpečení dveří na terasu jsou dvě:

Mechanické

Elektronické

Pokud chcete mít téměř stoprocentní jistotu, že se k vám do domu přes terasu nebo okno nikdo nedostane, je nejlepší kombinace obojího. Zároveň platí, že i jeden z prvků zabezpečení může zloděje odradit nebo zastavit.

Bezpečnostní kliky

Uzamykatelné kliky na okna, které nabízíme, jsou testovány v německých laboratořích. Slouží pro vnitřní i vnější použití, vyklápěcí i klasická okna. Jednoduše se ovládají a klíč lze sjednotit, takže se nemusíte bát svazku klíčů a zbytečného zdržování. Populární je například typ ABUS FO 500 nebo například zamykací klika na okna ABUS FG 300.

Zjistit víc > 


 

Vícebodové zámky – zámek balkonových dveří

Vícebodové přídavné zámky na okna zajistí vyšší bezpečí. Fungují jako zámek na plastová okna, hliníková okna a eurookna. Novinkou je elektronický zámek ABUS FSA 3550 (dvoubodový), který funguje buď přes dálkové ovládání, nebo přes klávesnici. Nastavit lze také automatické uzamčení.

Zjistit víc >


 

Přídavné zámky na okna a ochrana pantů

Tyto bezpečnostní zámky na okno jsou vhodné i pro zabezpečení balkonových dveří. Instalují se na pantovou stranu okna, u některých typů můžete větrat a přitom mít okno zabezpečené. Výhodou je, že díky principu jako u propisovací tužky, stačí k zajištění zmáčknout čep na pružině a není potřeba používat klíč.

Zjistit víc >


 

Mříže

Pevné kovové mříže jsou k dostání taktéž ve variantě otevírací s vlastním rámem. Preferujete spíše okrasné. nebo bezpečnostní mříže? Nabízíme obojí – bezpečné a pěkné mříže.

Zjistit víc >


 

Elektronické zámky

Nový elektronický zámek pro francouzská okna s možností ovládání i zvenku, a to pomocí klávesnice nebo dálkového ovládání je například ABUS FCE 3000, který nabízíme i montujeme.Alarm

Alarmová klika aktivuje alarm v případě pokosu o její překonání. Uzamykání a aktivace kliky probíhá pomocí stlačení válce cylindrické vložky do těla kliky. Jednoduše se montuje na místo původní kliky a díky integrovanému alarmu 110 dB poskytuje funkci alarmu.

KONZULTACE ZDARMA

  Pošlete nám své telefonní číslo, zavoláme ještě dnes nebo zítra (technik volá ve všední dny 9 - 17)

  Kompletní katalog KAVAN

  Stáhněte si náš kompletní katalog ve formátu PDF (velikost 13 MB). Mějte jej kdykoliv a kdekoliv k nahlédnutí.

  Stáhnout
  Technická řešení a případové studie

  Zde se můžete podívat na navržená technická řešení či případové studie a návrhy našim zákazníkům.

  Více informací
  Český výrobek
  YouTube kanál KAVAN

  Youtube

  Rady a tipy na blogu Kavan

  Youtube

  Likvidujeme ekologicky

  Kontaktní formulář

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a zasíláním novinek od firmy KAVAN s.r.o. Údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně. Více zde.