Bezpečnostní dveře, mříže, kovaní > Aktuality > Nekvalitní bezpečnostní dveře

Nekvalitní bezpečnostní dveře

Jak poznat nekvalitní bezpečnostní dveře? Mezi kvalitními a nekvalitními bezpečnostními dveřmi je velký rozdíl, a to nejen v ceně. Laik nepozná rozdíl, ale na pohled solidní bezpečnostní dveře, které jsou podezřele levné, nejsou pro zloděje velkou překážkou a úspora financí v tomto případě není na místě.

Jak vybrat správné bezpečnostní dveře?

Při výběru bezpečnostních dveří je dobré se držet  několika aspektů, které vypadají na první pohled solidně, ale ve skutečnosti jsou to náhražky nebo nekvalitní součásti. Vždy dbejte na to, aby byly dveře certifikovány na bezpečnostní třídu BT3 nebo BT4 (co je to vlastně bezpečnostní třída?).

Konstrukce

Jediná správná konstrukce bezpečnostních dveří je celokovová. Nikoliv hliníková, napůl dřevěná, dřevěná nebo dokonce plastová. Naše dveře mají ocelový Jäcklový profil kolem dokola se svislou přepažující konstrukcí, což dohromady dává pevnou celoocelovou konstrukci.

Pancéřování

Nekvalitní dveře působí na první pohled a dotyk bytelně a zdá se, že jsou kovové (viz video). Jenže tloušťka ocelového plátu je v tomto případě srovnatelná s konzervou. Naše dveře mají na vnější nebo na obou stranách ocelový plát tl. 1,5 mm, který je přivařen na ocelovou konstrukci, a který zamezí přístupu přes plochu dveří.

Zamykací systém

Existuje spousta náhražek a nekvalitních zámků, např. lištový, které se jeví jako vícebodové, ale opak je pravdou. Dveře musí být zabezpečeny v celé ploše dveří, to znamená na zámkové i pantové straně. V našich dveřích je zabudovaný špičkový ocelový vícebodový rozvorový systém Mul-T-Lock, který působí ve výše zmiňovaném ocelovém rámu, a který se do zárubně rozevírá v 5ti až 16ti kotevních bodech, vždy na zámkovou i pantovou stranu a drží tak dveře pevně v zárubni.

Zámková vložka

Neméně důležitá součást bezpečnostních dveří. Dbejte na rozdíl mezi obyčejnou „fabkou“ a bezpečnostní vložkou, certifikovanou na bezpečnostní třídu a zkoušenou proti známým druhům nedestruktivního vniknutí, jako je Bumping Lock Picking, vyhmatání apod. Do našich dveří používáme vysoce kvalitní vložky Mul-T-Lock ve třídách bezpečnosti 3. až 4. (co je to bezpečnostní třída?), které jsou na tyto typy vniknutí testovány a jsou chráněny bezpečnostní kartou a patentovou ochranou profilu klíče proti nežádoucím pokusům o duplikaci, např. v případě půjčení či ztracení klíče.

Bezpečnostní kování

I zde se na první pohled můžete splést. Kování jsou podobná a je dobré neuspěchat výběr a zjistit si, že se opravdu jedná o spolehlivé a hlavně bezpečnostní kování. Na naše dveře montujeme bezpečnostní kování Rostex, Richter, Mul-T-Lock či M&T, které jsou kovové a hlavně mají překrytí zámkové vložky a v něm čočku z kalené oceli, která chrání zámkovou vložku proti destruktivním typům vniknutí, tzn odvrtání, vylomení apod.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějších dveří. Pořízení kvalitních bezpečnostních dveří není nákup, nýbrž investice do vašeho bezpečí i bezpečí vaší rodiny, a proto je dobré vybrat správně a poradit se s odborníky.

 

Kontaktujte nás

KONZULTACE ZDARMA

  Pošlete nám své telefonní číslo, zavoláme ještě dnes nebo zítra (technik volá ve všední dny 9 - 17)

  Kompletní katalog KAVAN

  Stáhněte si náš kompletní katalog ve formátu PDF (velikost 13 MB). Mějte jej kdykoliv a kdekoliv k nahlédnutí.

  Stáhnout
  Technická řešení a případové studie

  Zde se můžete podívat na navržená technická řešení či případové studie a návrhy našim zákazníkům.

  Více informací
  Český výrobek
  YouTube kanál KAVAN

  Youtube

  Rady a tipy na blogu Kavan

  Youtube

  Likvidujeme ekologicky

  Kontaktní formulář

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a zasíláním novinek od firmy KAVAN s.r.o. Údaje nebudou v žádném případě poskytnuty třetí straně. Více zde.